3 tipy na netradičné športy

Športujúce mesto 2017 je tu o necelý mesiac a postupne si predstavíme rôzne športy, ktoré sa rozhodne oplatí vyskúšať. V nedeľu 24. septembra budete mať samozrejme na výber oveľa viac aktivít – tento rok prvýkrát prekročíme hranicu 50 celodenných športových stanovíšť. A ktoré sa teda oplatí vyskúšať? Všetky! 🙂 My vám zatiaľ prinášame symbolické 3 tipy na zaujímavé športy na treťom ročníku podujatia. Čo sa teda oplatí vyskúšať?

1. Gaelský futbal

Jedna z tohtoročných noviniek určite zaujme každého milovníka rugby, futbalu či basketbalu. Peil Ghaelach ako sa tento šport volá v írštine podľa miesta svojho vzniku je jeden z historicky najstarších športov. Tím Slovak Shamrocks GAA vám všetko potrebné na podujatí vysvetlí a ukáže krásy tejto hry. Ak by ste chceli vedieť pravidlá už teraz, tak odporúčame toto video.

2. Headis

Opäť premiérový účastník Športujúceho mesta. Asi každý z nás už niekedy hral stolný tenis, takže stolnotenisový stôl dôverne poznáte. Rakety a loptičky ale odložte nabok a pripravte si radšej loptu. A potom hrajte stolný tenis – ale hlavičkovaním! Môže to vyznieť šialene, ale je to naozaj zaujímavý šport. Veď posúďte sami.

3. Metlobal

Minuloročný účastník nebude chýbať ani tento rok. Šport nielen pre milovníkov Harryho Pottera mal rozhodne úspech a nájdete ho rovnakom mieste ako minulý rok. Samozrejme ide o veľkú zábavu, ale šikovníci z Pressburg Phantoms sa pravidelne zúčastňujú európskych či svetových turnajov. Pre lepšiu predstavu o čom je muklovský metlobal si pozrite toto video.

Toto ale rozhodnie nie je všetko z kategórie „netradičné“ športy. Kinball, korfbal či mnoho ďalších zaujímavých športov bude pre vás pripravených počas celého dňa. Všetky športy na podujatí nájdete priamo na našej stránke.