História podujatia

Športujúce mesto je každoročne organizované podujatie v rámci Európskeho týždňa športu. Cieľom je priblížiť širokej verejnosti čo najširšie spektrum športových aktivít. Vítaní sú naozaj všetci návštevníci – od tých najmenších, seniorov, hendikepovaných, ľudí bez skúseností so športom, profesionálnych športovcov až po amatérskych nadšencov. Zo širokého spektra aktivít a športov si každý určite vyberie to svoje.

Myšlienka Športujúceho mesta vznikla začiatkom roka 2015 v našom tíme 4SPORTS media. Dlhodobo sa venujeme športovým eventom a projektom a nápad pripraviť „veľtrh športu“ nám už dlhšie behal po rozume. Oficiálny vznik Európskeho týždňa športu bol pre nás hlavným impulzom a Športujúce mesto je tak každoročne jeho priamou súčasťou. Športujúce mesto je už pre nás srdcovka, ktorou sa snažíme každoročne prispieť k zdravšiemu a športovejšiemu Slovensku. Aspoň o kúsok 🙂 Podujatie je neziskové a snažíme sa v čo najväčšej miere pomôcť účastníkom s ich prezentáciou na podujatí, aby dokázali čo najlepšie zaujať návštevníkov. Veríme, že sa nám to darí, keďže z roka na rok sa nám zvyšuje záujem o podujatie. Teší nás samozrejme zvyšujúca sa návštevnosť, ale minimálne rovnako radi objavujeme nové športy a aktivity, ktoré môžeme pridať do programu a priniesť tak čo najzaujímavejší a najpestrejší zážitok pre všetkých.

Pre najlepšiu predstavu o Športujúcom meste máme jednoduchý recept – prísť! Najbližšie opäť v septembri 2019 v Sade Janka Kráľa 🙂