Bratia Hochschornerovci

Trojnásobní olympijskí víťazi patria medzi najväčšieho legendy slovenského športu. Bratislavské dvojičky sú aj viacnásobní majstri sveta či Európy, ale ich olympíjsky zlatý hetrik je absolútne jedinečný.

Richard Nagy

Slovenský rekordér vo viacerých plaveckých disciplín. Účastník OH v Riu 2016, kde sa okrem tradičných disciplín zúčastnil aj diaľkového plávania priamo v oceáne.

Martin Rančík

Jeden z najlepších basketbalistov Slovenska naposledy pôsobiaci v bratislavskom Interi. Počas svojej bohatej kariéry si robil skvelé meno aj v Španielsku, Taliansku či Grécku.

Eduard Krützner st.

Najväčšia legenda českého rugby. Bývalý špičkový hráč, tréner či funkcionár je spojený s týmto športom už desiatky rokov a aj napriek dôchodkovému veku stále plný energie!

ŠK Slovan Bratislava

Tradičným účastníkom podujatia je najslávnejší slovenský futbalový klub ŠK Slovan Bratislava. Najvýznamnejším úspechom belasých je triumf v Pohári vítazov pohárov 1969 proti FC Barcelona.

Filip Šebo

Športovec telom aj duchom. Bývalý profesionálny futbalista, ktorý pôsobil vo viacerých európskych štátoch sa momentálne venuje predovšetkým triatlonu. Na prvom ročníku podujatia si odvážne zaboxoval s mladým Viliamom Tankóm :)

Deaflympijský výbor Slovenska

Aj športy nepočujúcich majú tradičné zastúpenie na Športujúcom meste. Združenie, ktoré rozvíja a presadzuje olympijské ideály a myšlienky v komunite nepočujúcich pravidelne prezentuje na podujatí viac športov - vrh guľou, stolný tenis a bedminton.

Slovenský paralympijský výbor

Podujatie je určené pre skutočne širokú verejnosť. Preto na podujatí nesmie chýbať ani Slovenský paralympijský výbor, ktorý robí Slovensku fantastické meno po celom svete.

Tomáš Benko

Dlhoročný reprezentant Slovenska v atletike Tomáš Benko patrí medzi najrýchlejších Slovákov. Šprintér na krátke vzdialenosti sa špecializuje predovšetkým na 100 a 60 metrové trate. Víťaz šprintu na 100 metrov z Európskych hier v Baku 2015 v čase 10,60s.