Školská súťaž

 

EWOS-BEACTIVE-visual-blue[1]

EWOS-BEACTIVE-visual-pink[1]

Súčasťou Európskeho týždňa športu a podujatia Športujúce mesto je aj školská súťaž pre základné a stredné školy z Bratislavského kraja.

Medziškolská súťaž s názvom „Európsky týždeň športu na školách Bratislavského kraja“ je realizovaná v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom s cieľom vytvoriť minimálne 20-minútovú športovú aktivitu na školách za aktívnej účasti čo najväčšieho počtu žiakov, študentov, pedagógov, zamestnancov školy alebo rodičov a priateľov žiakov a študentov.

Súťaž bude prebiehať počas Európskeho týždňa športu 2017 na školách a sú určené nielen pre žiakov, ale aj pre ich blízkych. Tie najúspešnejšie a najšportovejšie školy budú odmenené veľmi štedrými balíkmi športového vybavenia od spoločnosti Intersport. Súťažiť sa bude v dvoch kategóriách – základné a stredné školy.

Pravidlá sú každoročne rovnaké:

Školy sa budú môcť do súťaže prihlásiť emailom na kontaktnú mailovú adresu zuzana@4sportsmedia.sk kam zašlú popis pripravovanej aktivity, termín a kontaktnú osobu. Súťažné aktivity musia školy realizovať v priebehu Európskeho týždňa športu 23. až 30. Septembra 2017. Každá škola si podľa vlastných možností a kreativity vymyslí vlastnú športovú aktivitu, ktorej sa bude venovať minimálne 20 minút. Zrealizovanú aktivitu a výsledky z nej odošle prostredníctvom registračného formulára na našej webstránke najneskôr do 1.10. 2017 13:00. Tým sa zapojí oficiálne zapojí do súťaže a bude mať možnosť vyhrať jednu z cien určených pre základné a stredné školy (10 cien základné školy a 10 cien pre stredné školy). Hodnotiacim kritériom je množstvo zapojených žiakov resp. študentov základných a stredných škôl. Čím viac sa ich zapojí v prepočte na počet žiakov školy, tým väčšia je ich šanca na výhru. Pre overenie je nutné zaslať 5 fotografií dokumentujúcich priebeh športovania a zároveň počet žiakov.

Školy majú možnosť získať bonus v podobe sčítania zúčastnených osôb na základe odovzdaných a vyplnených sportpassov za absolvovanie 10 športových stanovíšť na podujatí ŠPORTUJÚCE MESTO 2017 dňa 24.9.2017 v Sade Janka Kráľa. Účastníci budú školám prirátaní k registrovaným počtom účastníkov organizátorom súťaže na základe spočítania sportpassov.

Výsledky budú vyhodnotené na konci Európskeho týždňa športu a zverejnené na našich stránkach, stránke BSK a zároveň budú zástupcom víťazných škôl osobne doručené víťazné poukazy.

Cenu v podobe poukazu v hodnote 375,- Eur na nákup športových pomôcok v športovom obchode Intersport získa 10 základných a 10 stredných škôl Bratislavského kraja s najvyššou mierou zapojených žiakov, pedagógov, zamestnancov, rodičov a priateľov k celkovému počtu žiakov.

Presné znenie súťažných pravidiel dostanú všetky bratislavské školy priamo poštou. V prípade záujmu o bližšie info nás kontaktujte.