CAPOEIRA

logo abada capoeira-page-001
ABADÁ Capoeira Slovensko

Capoeira je umenie, ktore všetko spája dohromady a zmazáva rozdiely medzi ľudmi i kultúrami. Je to veľmi komplexné spojenie boja s hudbou, akrobaciou a tancom. Každý si v capoeire nájde svoju cestu. Kto má rád hudbu, môže byť veľmi uznávaný spevák a hudobník, iný je známy vďaka akrobacii, ďalší kvôli efektívnosti hry a boja. V capoeire je veľa druhov hier, pričom každá z nich má svoje špecifiká.
Hudba je srdcom Capoeiry, diktujúca tempo hry a ktorou sa hráči, doprevádzaní hudobnými nástrojmi a spevom, nechávajú inšpirovať a prijímajú z nej potrebnú energiu pre svoje výkony.
Capoeiru nemožno jednoznačne priradiť ani do kategórie bojového umenia, športu či folklóru. Možno práve vďaka svojmu netradičnému prístupu vďačí v súčasnosti za titul najrýchlejšie sa rozvíjajúceho bojového umenia na svete, ktoré si zo svojej kolísky Brazílie našlo cestu až k nám na Slovensko.

Na Slovensku máme okolo 150 členov, vo svete niečo cez 75.000 v 50 krajinách sveta. Účastníme sa každoročne rôznych podujatí, festivalov ako aj majstrovstiev a súťaží s viacerými úspechmi.

Webstránka: http://abada-capoeira.net

Facebook: ABADÁ Capoeira Slovensko

Capoeiru si budete môcť vychutnať priamo v Auparku počas exhíbicie/vystúpenia. Presný časový harmonogram upresníme v priebehu septembra.

DSC_4932 foto_2 rsz_dsc_4857