HÁDZANÁ

logo_ask_inter

Respect Inter Bratislava

Hádzaná v Slovnafte patrila do pätice oddielov, ktoré boli zakladateľmi ŠK Apollo. Hneď po skončení II. Svetovej vojny v roku 1945 začala na Slovensko prenikať hádzaná a medzi prvými hráčmi, ktorí začali hrávať v mestskej súťaži, bolo aj družstvo ŠK Apollo. Družstvo tvorili prioritne zamestnanci Slovnaftu. Éra mužskej hádzanej v Apolle skončila, keď sa v ŠK Apollo začali hlásiť o slovo ďalšie oddiely. V tom čase zväčš zamestnankyne Benzinolu vytvorili družstvo žien a začali hrávať v mestskej súťaži hádzanú o siedmich hráčkach. V roku 1955 družstvo Benzinolu prechádza do Slovnaftu, kde zotrvalo pod rôznymi názvami až do roku 2004. V priebehu histórie boli hádzanárky Interu 9-krát tretie, 4-krát druhé, majsterkami Česko-Slovenska sa stali v troch sezónach (1974/75, 1977/78, 1978/79). Dvakrát vyhrali ČS pohár, raz Slovenský pohár. Zúčastnili sa medzinárodných hádzanárskych stretnutí: Pohár europskych majstrov, či Pohárovej Európe – City cupe. Po skvelých troch miestach vo federálnej extraligovej súťaži WHIL v ročníkoch 2001 až 2003 bola vrcholová hádzaná v AŠK Inter Slovnaft rozpustená. K významným reprezentantkám interáckej hádzanej patrili: Hana Čápová – Rišová (majsterka sveta v roku 1957), Kamila Hrnčíriková – Pivovarčiová, Lýdia Palkovičová – Blechová, Cilka Nekyová – Jajcayová, či Ľubica Gáliková.

Dnes hádzanársky klub Respect Inter Bratislava tvorí jeden z dvanástich klubov Asociácie športových klubov Inter Bratislava a má štyri družstvá: mladšie žiačky, staršie žiačky, mladšie dorastenky a ženy.

Ženy hrajú 1. ženskú ligu a za sezónu 2015/2016 sa umiestnili na finálnej tretej priečke. Káder družstva tvoria dlhoročné hráčky_ Adriana Múdra, Táňa Pončáková, Jana Čurilová, Simona Kubinová, Lenka Lavrinčíková, atď. Trénera Petra Hložeka v nasledujúce sezóne vystrieda Katarína “Šafa” Mocinecová, ktorá je takisto dlhoročnou súčasťou hádzanej na Interi. V letných mesiacoch sa hráčky zúčastňujú viacerých turnajoch v plážovej hádzanej.

Tréningy pre mládež sa v hádzanárskom klube konajú spravidla dva až trikrát do týždňa pod vedením troch trénerov a prebiehajú formou cvičení a hier, ktorými si deti zlepšujú svoje zdatnosti v hádzanej. Mladšie dorastenky pravidelne hrajú dorasteneckú ligu.

Webstránka: www.askinter.sk

Facebook: Hádzanársky klub Respect Inter Bratislava

Hádzanú si budete môcť vyskúšať kedykoľvek počas celého dňa na celodennom stanovišti.

Sezona 2015_2016 hadzana-plazovka-bela hadzana_inter-hlohovec