HOKEJ

logo_

PANEUROPA KINGS

Tím Paneurópskej vysokej školy začal svoje oficiálne pôsobenie v apríli 2013, kedy odohral aj svoj prvý (priateľský) zápas s tímom Slovenskej technickej univerzity. Onedlho sa hráči rozhodli hrať pod názvom Paneuropa Kings a následne potom si vytvorili aj tímové logo. História tímu je samozrejme úzko spojená so vznikom Európskej univerzitnej hokejovej ligy – EUHL, ktorá bola jedným z hlavných dôvodov jeho vzniku, a ktorej súčasťou sa stal ako jeden z prvých tímov.
Paneuropa Kings sa však začala formovať postupne už od februára 2013, a to vďaka inicitíve jedného zo študentov Paneurópskej vysokej školy, a teraz aj hráčom Paneuropa Kings, Kristiánovi Pečimutovi. Ten sa s myšlienkou založenia tímu pohrával už dlhšie a po tom, ako sa náhodou dočítal o vzniku Európskej univerzitnej hokejovej ligy, sa rozhodol tento nápad aj zrealizovať. Skontaktoval sa s riaditeľom EUHA Jarom Strakom, s ktorým prebrali možnosť vzniku hokejového tímu Paneuróspekej vysokej školy a jeho následné zapojenie do EUHL. Následne sa do tohto projektu pridal aj študentský klub pod vedením Tomáša Bíleho a myšlienka univerzitného hokeja na Paneurópe dostala celkom nový rozmer.
K tímu sa postupne pridávalo stále viac hráčov a okrem tréningov, ktoré si vtedy viedli sami, sa rozhodli zorganizovať aj prvý priateľský zápas, a to s hokejovým tímom Slovenskej technickej univerzity. Zápas sa odohral v apríli v roku 2013 a pre tím Paneurópskej vysokej školy sa skončil vysokou prehrou. Po tomto zápase sa však tím, pod novým názvom Paneuropa Kings, posúval len vpred. Pripojil sa k nemu tréner Ľudovít Jurínyi spolu so svojimi asistentmi a pribudol aj mediálny tím. Nakoniec sa v auguste uskutočnil hokejový kemp, na ktorom sa rozhodlo, kto sa definitívne stane súčasťou tímu pre nadchádzajúcu, premiérovú sezónu EUHL.
Vedenie Paneurópskej vysokej školy podpísalo zmluvu s Európskou univerzitnou hokejovou ligou na konci októbra 2013, a tak sa Paneuropa Kings oficiálne stali súčasťou EUHL. Svoj prvý zápas v tejto súťaži odohrali v novembri, v ktorom sa opäť stretli so svojim prvým súperom STU.
V aktuálnom ročníku majú zastúpenie univerzity z Česka, Poľska, Slovenska. Dokopy 11 univerzitných tímov.
Paneuropa Kings je dvojnásobným držiteľom pohára – Univerzitný majster Slovenskej republiky a dvojnásobny vicemajster EUHL.

Hlavným trénerom je Juraj Sýkora, manažéri tímu sú Martin Bega, Boris Jankovský a Ľuboslav Jurinyi, vedúci mužstva Miroslav Beňa.

Webstránka: www.paneuropakings.sk

Facebook: Paneuropa KINGS

Hokej si budete môcť vyskúšať kedykoľvek počas celého dňa na celodennom stanovišti.

hokej2 hokej3 hokej4