KALI / SILAT

I.M.A.G. Ivanic Martial Arts Group

Náš klub vyučuje filipínske a indonézske bojové umenia. K tradičným filipínskym bojovým umeniam patrí boj s palicou, nožmi ako aj neozbrojený boj či zápasenie. Či už sa jedná o názov Kali, Eskrima alebo Arnis stále sa bavíme o tom istom filipínskom bojovom umení. V indonézii sa veľmi často stretávame s pojom Silat, ktorý predstavuje takisto veľmi účinné a nebezpečné bojové umenie, kde sa bojuje s nožom, karambitom, mačetou a nechýba ani neozbrojený boj. Neozbrojený boj vychádza z pohybu zvierat ako je tiger, mačka, krokodíl alebo korytnačka, kde každý jeden pohyb je špecifický pre daný zvierací štýl.

Filipínske a indonézske bojové umenia patria medzi najznámejšie bojové umenia juhovýchodnej Ázie. Tento bojový celok zahŕňa stovky systémov, ktoré sa vyvíjali po stáročia a boli ovplyvnené čínskou, indonézskou, malajskou a španielskou kultúrou. Tieto štýly boli do roku 1960 takmer neznáme vonkajšiemu svetu, pretože sa praktizovali v tajnosti rodinných kruhov. Nenáročné a rýchle devastačné pohyby boli zárukou a základom pre mnohé špeciálne ozbrojené zložky a armádu po celom svete.

Webstránka: www.fmakali.eu
Facebook: Ivanic Martial Arts Group

Kali / Silat si budete môcť vyskúšať kedykoľvek počas celého dňa na celodennom stanovišti a zároveň budú mať vystúpenie v OC Aupark o 16:00.