KIN-BALL

IMA_logo_PNG

Kin-ball

Myšlienku propagácie, šírenia a podpory kin-ballu na Slovensku prináša Ideálna mládežnícka aktivita ( www.ima.sk ) od roku 2013 v rámci programu pohybovej gramotnosti.

Kin-ball je športová kolektívna hra, kde spolupráca je nevyhnutnou základnou podmienkou a zmyslom celej tejto hry. Označenie „kolektívna“ je v tejto hre úplne namieste, pretože súčasná a neustála spolupráca všetkých členov tímu je daná samotnými pravidlami hry. Hrá sa s ľahkou loptou (1 kg) s priemerom 122 cm. Súčasne hrajú 3 tímy. V každom tíme hrajú štyria hráči. Súťaží sa v troch kategóriách – mužské, ženské a mix tímy (2 ženy a 2 muži). Kin-ball sa hrá v telocvični, ale je ho možné hrať aj na ihrisku, alebo lúke. Do hry sú zapojení všetci hráči, pričom každý hráč je v pohybe 72 % hracieho času, čo je najviac zo všetkých kolektívnych športov. Hra je vhodná pre školy a športové kluby, fitnes a športové aktivity vo voľnom čase.

V rámci nášho Bratislavského klubu sme za krátke obdobie pripravili tím na Majstrovstvá Európy v roku 2014  a majstrovstvá sveta  2015 v Španielsku, kde sme za sebou nechali 4 zahraničné tímy, ktoré trénujú kin-ball oveľa dlhšie ako my. V sezóne 2015-2016 sme sa zúčastnili súťaže o stredoeurópsky pohár. Skladal sa z piatich turnajov a zúčastnili sa ho tímy z ČR, Rakúska a dva naše Slovenské tímy. Jeden z nich získal 3. miesto a dokázal zvyšujúcu kvalitu našich hráčov. Na jeseň 2016 sa tri naše tímy zúčastnia majstrovstiev sveta zmiešaných družstiev. V júli 2017 sme sa zúčastnili prvých juniorských majstrovstiev sveta, kde naši Kinballisti zo ZŠ Komenského Vrbové získali v kategórii žiakov do 15r. krásne 3.miesto .

Trénujeme každý pondelok v priestoroch gymnázia L. Novomeského na Tomášikovej 2 v Bratislave a v stredu v športovej hale CVČ Hlinická na Pionierskej ul..

Do dnešného dňa sme spropagovali Kin-ball na 150 základných a stredných školách. 65 škôl kin-ball už začalo aj pravidelne hrať. Pre učiteľov, trénerov a dobrovoľníkov so záujmom hrať kin-ball vo svojom regióne, realizujeme akreditované vzdelávania, kde prezentujeme špecifické spôsoby rozcvičenia za pomoci kin-ballovej lopty, učíme spôsoby nácviku hier, technických a taktických prvkov. Prostredníctvom webu ponúkame metodicko–informačné publikácie – www.kin-ball.skhttp://www.ima.sk/kin-ball. Neodmysliteľnou súčasťou je aj naša osobná podpora, ktorá pomáha napredovať novovzniknutým klubom.

Webstránka: www.kin-ball.sk

Facebook: Kin-ball BA

Kin-ball si budete môcť vyskúšať kedykoľvek počas celého dňa na celodennom stanovišti.

DSC09870 DSC08839 DSC03704