KONDIČNÝ BOX

MARTIN SEMAN

Kondičný box je tréning vykonávaný v časových intervaloch, pri ktorom sa strieda čas práce a následne aktívna pauza napríklad chôdza alebo poskok na zotavenie, cieľom tejto pauzy je vrátiť tepovú frekvenciu do normálu ešte pred tým ako začnete vykonávať ďalšiu časť anaeróbnej činnosti. Tréningová jednotka pozostáva zo základných boxerských techník, ktoré striedame z funkčnými cvikmi (rozvoj jadra tela tzv. core, rozvoj mobility a spevnenie svalstva) a intervalovými cvikmi, pri ktorých vám tento druh cvičenia neumožní prispôsobiť sa na jednu úroveň intenzity, čím nastáva vo vašom tele proces, pri ktorom začne ako palivo počas tréningu spaľovať nežiadaný tuk. Tento druh cvičenia je určený pre všetky vekové kategórie, vrátane detí od 6 rokov. Priebeh tréningu je prispôsobený podľa predispozície klienta. Výsledok tohto cvičenia prináša zvýšenú kondíciu, viditeľnú redukciu hmotnosti a spevnenie svalstva a formovanie postavy. U detí je prínosom správne držanie tela, zdokonalovanie koordinácie pohybov, zlepšenie kondície, nadobudnutie zdravého sebavedomia formou príjemnej zábavy.

Tréningy sú vedené pod akreditovaným kondičným trénerom Matinom Semi Semanom, ktorý pomáha svojím klientom najmä v oblasti redukcie telesnej hmotnosti a to formou tohto druhu cvičenia. Svoje skúsenosti ma najmä v oblasti sebaobrany boja zblízka, boxu. Má získané osvedčenia za úspešné absolvovanie Kondičný tréner I. kv. stupňa; Triggerpoint Let´sBands Coach; Akreditácia I. st. v obore sebaobrana – boj z blízka s bodnou zbraňou.

Skupinové a súkromné tréningy vedie v Iron Gym Bratislava, ktoré sú veľmi obľúbené u všetkých vekových kategórií, čo spôsobilo, že skupinové tréningy sa museli pre vysoký záujem klientov rozšíriť na každý pracovný deň.

Webstránka: www.irongymbratislava.sk

Kondičný box bude na podujatí ako jeden z verejných tréningov o 16:15 v Sade Janka Kráľa.