METLOBAL

Pressburg Phantoms logoPressburg Phantoms

Slovenský muklovský metlobal (muggle quidditch) sa začal formovať na festivale SlavCon, v rámci každoročnej akcie Víkend na Rokforte, kde sa v upravenej podobe hrával pravidelne každý rok. Záujem o tento šport však rástol, preto vznikla myšlienka o založenie prvého metlobalového tímu u nás. Po workshope od skúsenejších Vienna Vanguards, prechode na oficiálne pravidlá Svetovej metlobalovej organizácie počas turnaju na SlavCone a sérií otvorených tréningoch v Sade Janka Kráľa, vznikol v lete 2015 náš prvý slovenský metlobalový tím Pressburg Phantoms.

V súčasnosti máme cca 20 hráčov vo veku 15 až 28 rokov, pričom niektorí majú skúsenosti aj zo zahraničných tímov. V sezóne 2017 sme obsadili 3. miesto na Slavic Cupe vo Varšave. Zúčastňujeme sa priateľských zápasov s košickými Cassovia Crows a s okolitými tímami z Rakúska, Česka, Nemecka atď. V sérií priateľských zápasov a turnajov v blízkom zahraničí plánujeme pokračovať.

Viac ako polovicu slovenského národného metlobalového tímu tvoria hráči Pressburg Phantoms. Napriek tomu, že metlobal sa na Slovensku hrá iba krátko, tím Slovenska počas svojho debutu na World Cupe 2016 vo Frankfurte, zdolal skúsenejší tím Írska 120*:50 a na European Games 2017 v Osle skončil na 2. mieste v skupine C.

Facebook: Pressburg Phantoms

Metlobal si budete môcť vyskúšať kedykoľvek počas celého dňa na celodennom stanovišti.