ROPE SKIPPING

logo_rope_skipping_academy_slovakia

ROPE SKIPPING ACADEMY SLOVAKIA

Skákanie cez švihadlo pozná asi každý, ale viete že je to šport, ktorý má svoje pravidlá, rozhodcov a aj majstrovstvá sveta? Rope skipping alebo tiež  jump rope (jump rope – používa sa v Amerike) je skákanie cez švihadlo, kde používame rôzne triky, otočky, tanec. Je výbornou zábavnou voľnočasovou aktivitou, ale aj súťažnou aktivitou, ktorá má svoje súťažné pravidlá, rozhodcov, národné ligy, medzinárodné súťaže, európske a svetové šampionáty. Súťažiť možno nielen na rýchlosť, ale aj vo forme freestylového vystúpenia na hudbu, kde sa hodnotí obtiažnosť trikov, kreativita atď.

Rope skipping sa javí ako šport vhodný pre jednotlivca, ale nedajte sa pomýliť. Skákať možno vo dvojiciach, trojiciach, ale aj v celých skupinkách alebo vytvoriť z rôznych štýlov show, takže ho môžeme považovať aj za kolektívny šport. Rope skipping je vhodný pre všetky vekové kategórie a skákať by nemali iba tí, ktorí majú vážnejšie zdravotné problémy. Rope skipping academy Slovakia v spolupráci so Slovenskou rope skippingovou asociáciou intenzívne buduje rope skipping na Slovensku, a to:

  • zakladá nové kluby po celom Slovensku a stará sa o ich rozvoj
  • vzdeláva nových lektorov a rozhodcov a najmä vytvára podmienky pre kvalitný systém tohto športu na Slovensku
  • vytvára krúžky pre deti a mládež.

Od roku 2012 aktívne prezentujeme rope skipping vo forme vystúpení a workshopov po celom Slovensku a odvtedy sme založili vyše 10 aktívnych klubov. V roku 2014 vznikla Slovenská rope skippingová asociácia, ktorá pravidelne organizuje národné a medzinárodné súťaže na Slovensku. Máme dlhoročné skúsenosti a výsledky hovoria za nás samé.

  • Vytvorili sme národnú kampaň „100.000 skokov pre zdravie“, kde prekonali vytýčení cieľ a naskákali 164,655 skokov cez švihadlo a zapojili 2.174 účastníkov za 1 týždeň!
  • Pravidelne vysielame reprezentáciu Slovenska do zahraničia a prinášame zlaté medajle, najmä v rýchlostných kategóriách.
  • Rope skipping academy Slovakia ako jediná zo Slovenska získala všetky tri prvé miesta aj vo freestyle kategóriách v Prahe a vyskákala druhé miesto v teamových Freestyle v Rakúsku, čo si veľmi ceníme, nakoľko v Rakúsku, ako aj v celej Európe tento šport majú vyše 20 rokov.
  • Tohto času pripravujeme reprezentáciu Slovenska na európskej súťaži ERSO CONTEST SHOW.

Chcete sa začať venovať skákaniu cez švihadlo ako lektor? Hľadáte klub, kde by ste mohli s rope skippingom začať a neviete nájsť nič vo Vašom okolí? Kontaktujte nás! My Vám poradíme!

Webstránka: www.ropeskipping.sk

Facebook: ROPE SKIPPING ACADEMY

Rope Skipping si budete môcť vyskúšať kedykoľvek počas celého dňa na celodennom stanovišti.

Zároveň si Rope Skipping budete môcť vychutnať priamo v Auparku počas exhíbicie/vystúpenia o 14:00.

jump-rope-kruzky skakanie-na-svihadle triky-na-svihadle