RUGBY

rugbySlovenská rugbyová únia

Novodobá etapa slovenského ragby začína rokom 2004, kedy bola založená Slovenská ragbyová únia, pričom ešte v septembri predchádzajúceho roka vznikol prvý ragbyový klub na Slovensku – 1. Rugby Club Slovan Bratislava. 19. september 2004 je dňom, kedy bol zohraný prvý zápas novodobej histórie slovenského ragby – ARC Iuridica Praha verzus 1. RC Slovan Bratislava s výsledkom 17:20 pre Bratislavčanov. V tom istom roku zaznamenalo Slovensko úspech aj na diplomatickom poli, keď sa stalo členom Rugby Europe (FIRA – AER) čiže Európskej federácie rugby. V roku 2016 sa SRÚ stala aj riadnym členom svetovej organizácie rugby – World Rugby
Slovenská rugbyová únia združuje kluby naprieč celým Slovenskom a organizuje ligové súťaže v XV  a 7´s rugby, ako aj účasť reprezentačných tímov juniorov, mužov a žien na významných Európskych podujatiach.

Za najväčšie úspechy môžme považovať:

  1. miesto na turnaji Európskeho pohára národov v roku 2015 v Čiernej Hore ( kategória muži, rugby XV)
  2. miesto na Majstrovstvách Európy divízie1, v roku 2013 v Lotyšskej Rige a v roku 2014 v Prahe (kategória muži, rugby 7´s)
  3. miesto na Majstrovstvách Európy konferencia 1, v roku 2016 v Bosne a Hercegovine – Sarajevo (kategória ženy, rugby 7´s)
  4. miesto na Majstrovstvách Európy juniorov konferencia 2, v roku 2016 v Andorre (kategória juniori, rugby XV)

 

Webstránka: www.slovakrugby.sk

Facebook: Slovak Rugby (Rugby Slovensko)

Rugby si budete môcť vyskúšať kedykoľvek počas celého dňa na celodennom stanovišti.