SLACKLINE A ŽONGLOVANIE

 

Cirkuskus

V CirKus-Kuse učíme zdravý pohyb, kreativitu, a šikovnosť, ktoré sú dôležitými zručnosťami pre všetky deti aj dospelých. Sme totiž presvedčení, že keď pravidelne pracujeme na našich zručnostiach, vieme dosiahnuť naozaj veľké veci. Sme prvá slovenská škola nového cirkusu. Sme jedinou školou na Slovensku, ktorá vyučuje cirkusové umenia: akrobaciu, žonglovanie, vzdušnú akrobaciu, ekvilibristiku, klaunériu a cyr wheel. Naše kurzy v Bratislave navštevuje už vyše 400 žiakov.

Žonglovanie
Žonglovanie je športová a artistická aktivita spočívajúca vo veľmi zručnom vyhadzovaní a chytaní predmetu či predmetov. Prenesené, žonglovanie znamená obratné fyzické zachádzanie s niečím. Zlepšuje nervosvalovú koordináciu, priestorovú orientáciu, sústredenie, a rozvíja spoluprácu medzi mozgovými hemisférami. Je to veľmi staré artistické umenie.

Slackline
Slackline alebo tiež skrátene slack znamená balancovanie, chodenie po lane, prípadne skákanie a vykonávanie ďalších trikov na popruhu upevnenom medzi dvoma bodmi. Názov pochádza z anglických slov slack (voľný, povolený) a line (popruh, lajny). Jedná sa o atraktívny moderný šport, ktorý sa v dnešnej dobe teší stále väčšej obľube. Vznikol v Yosemitskom národnom parku v Spojených štátoch, lezci si tu týmto spôsobom krátili voľné chvíle.

Webstránka: http://www.cirkuskus.sk

Facebook: Cirkuskus

Slackline aj žonglovanie si budete môcť vyskúšať kedykoľvek počas celého dňa na celodennom stanovišti a zároveň si budete môcť vychutnať exhíbiciu žongolovania počas vystúpenia v OC Aupark o 14:30.