VODNÝ SLALOM

škp_bratislava_color_new

Logo
ŠKP BRATISLAVA – oddiel vodného slalomu

Klub vodného slalomu pri ŠKP Bratislava vznikol po Olympiáde v roku 2000 po úspechoch našich pretekárov v austrálskom Sydney a odvtedy zbiera množstvo úspechov nielen na domácich pretekoch, ale i medzinárodných. Naši najúspešnejší pretekári sú zároveň členmi Športového centra polície.

Najväčšími hviezdami nášho klubu sú olympionici Peter a Pavol Hochschornerovci, Juraj Minčík, Matej Beňuš a Peter a Ladislav Škantárovci a okrem nich mladá nová generácia šikovných pretekárov ako Andrej Málek, Juraj Skákala, Matúš Gewissler, Matúš Hujsa, Kristína Nevařilová, Richard Macúš, ktorí nosia ocenenia z mládežníckych MS a ME.

ŠKP Bratislava, oddiel vodného slalomu a zjazdu má lodenicu v prekrásnej Karloveskej zátoke, v ktorej majú dlhoročnú tradíciu či už rýchlostná kanoistika, slalom i zjazd a teraz už aj rafting a SUP. V lodenici majú pretekári k dispozícií nielen šatne, hangár pre lode, sprchu, klubovňu, ale i posilňovňu, kde majú pretekári možnosť cvičenia s rôznorodým náradím a náčiním. Okrem tréningov v Karlovej Vsi, najmä počas zimného obdobia, pretekári trénujú na divokej vode v Areáli vodných športov v Čunove, kde sa konalo množstvo významných podujatí ako majstrovstvá sveta aj Európy. Túto vodu nám môžu závidieť pretekári z celého sveta. Pretekárom počas sezóny okrem pretekov zabezpečujeme sústredenia na vode, mimo sezóny tréning v bazéne, telocvični, posilňovni i na bežkách.

Webstránka: ŠKP BRATISLAVA

Facebook: ŠKP Bratislava / Kanoistika na divokej vode

Vodný slalom si budete môcť vyskúšať kedykoľvek počas celého dňa na celodennom stanovišti.

andrej malek hoksici matej benus